
Het Chinese automerk Hongqi is bezig om het assortiment in Nederland uit te breiden. Na de introductie van de E-HS9 SUV, die toch echt wat minder aansluit bij de eisen en wensen van de Nederlandse autokopers, breidt het merk nu het aanbod verder uit met twee nieuwe modellen die we meer kansen toedichten: de EH7 en de EHS7. Beide auto’s passen veel beter bij wat de veeleisende Nederlandse automobilist van een moderne elektrische auto verwacht.
Een ontwerp dat niet, zoals dat van de E-HS9 SU, een beetje over-the-top is, met lekker veel luxe en comfort, en natuurlijk een goede prijs-kwaliteitverhouding. Dan is het alleen nog even afwachten hoe het zit met het servicenetwerk. Maar ook dat is in de maak, aangezien Hedin Automotive al vijf vestigingen tot Hingqi-dealer heeft benoemd.
Hongqi EH7: Elegante, luxe sedan met puike prestaties
We kunnen niet anders zeggen: De Hongqi EH7 is een elegant ogende sedan. Uiteraard heeft hij een gestroomlijnd design en ook een bijzonder luxe interieur. Het dashboard wordt gedomineerd door een groot touchscreen, en de afwerking is zo te zien van hoogwaardige materialen. Je hebt keus uit een of twee krachtige elektromotor, waardoor je over 344 of 619 pk beschikt, en dat vermogen zorgt in beide gevallen voor vlotte prestaties. De actieradius van de EH7 is indrukwekkend: die bedraagt dankzij de CATL-accu van 111 kWh maximaal 640 kilometer. Als dat inderdaad volgens de WLTP-normering is, overtreft hij daarmee menig concurrent. De goedkopere versies hebben uiteraard een kleinere (85kWh) accu. Ook het snelladen is dankzij een DC-laadsnelheid van maximaal 250 kW prima voor elkaar: binnen een half uur (250 min.) is de accu weer tot 80% SoC gevuld.
De EH7 positioneert zich als een directe concurrent van premium modellen zoals de Audi A6 e-tron, BMW i5 en de Mercedes EQE. Met een vergelijkbare uitrusting en een aantrekkelijker prijskaartje zou de EH7 wel eens een interessante keuze kunnen zijn voor leaserijders en particuliere kopers die op zoek zijn naar een elektrische auto waar de luxe voorop staat. We hebben de Hongqi EH7 al eens in een rijtest aan de tand gevoeld, en waren best wel onder de indruk van zijn comfort en prestaties.
Hongqi EHS7: SUV met alle ruimte, en natuurlijk ook luxe, voor het hele gezin
De Hongqi EHS7 is een ruime elektrische SUV die perfect is voor gezinnen. Het interieur biedt voldoende ruimte voor passagiers en bagage, en de auto is voorzien van alle gemakken die je van een moderne SUV mag verwachten, zoals een panoramadak, lederen bekleding en geavanceerde veiligheidssystemen. De EHS7 is leverbaar in twee verschillende uitvoeringen: met achterwielaandrijving of vierwielaandrijving. Hij heeft dezelfde aandrijflijn als de EH7, dus met een vermogen tot 619 pk. Op het gebied van prestaties stelt de EHS7 dus zeker niet teleur.
De actieradius is ruim voldoende voor dagelijks gebruik. Hij is wat hoger dan de EH7, dus je levert wel wat kilometers in, maar ook met 600 kilometer kom je een aardig eind uit de voeten. Ook hier een 111 of 85 kWh accu. Natuurlijk is de EHS7 ook uitgerust met de nieuwste veiligheids- en assistentiesystemen, waardoor je altijd veilig onderweg bent.
Eerder reden we al met de EHS7, en waren verrast door zijn ruimte en comfort, al missen we net als bij de EH7 ook de nodige verfijning en beleving. En als je kijkt voor welke westerse auto’s de Hongqi EHS7 een alternatief zou moeten zijn, dan denken we eigenlijk meteen aan de Audi Q6 e-tron en natuurlijk ook de Mercedes EQE SUV. En eveneens uit China: de Zeekr 7X, NIO EL6 en EL7, en te zijner tijd ook de Xiaomi YU7. Inderdaad, het getal 7 lijkt weer eens de heilige graal.
Een merk met ambities
Met de EH7 en de EHS7 laat Hongqi zien dat het een serieuze speler op de EV-markt zou willen -en kunnen – worden. Beide modellen bieden een combinatie van luxe, technologie en een scherpe prijs, waardoor ze interessant zijn voor automobilisten die de westerse merken net even te kostbaar vinden.
Nu heb je voor de prijs van een extra compleet uitgevoerde Tesla Model Y (de zojuist gelanceerde Launch Series) een auto die je – dan wel met wat wishfull thinking – naast een ‘dikke’ Audi, BMW of Mercedes kunt zetten. Al zal Hongqi, zoals collega Maarten in de rijtests aangeeft, hier en daar nog wel wat puntjes op de i moeten zetten om het prijskaartje (vanaf zo’n 60 mille) echt waar te maken. Wie een iets groter budget heeft, kan kiezen voor een luxere uitvoering, die een stuk meer veercomfort te bieden heeft.
Het is dan ook niet ondenkbaar dat Hongqi in de toekomst een wat grotere rol gaat spelen op de Nederlandse automarkt. Het sinds 1958 bestaande merk heeft in ieder geval de ambitie, zo bleek uit ons eerdere artikel over de toekomstplannen van Hongqi. Maar hoe groot die rol wordt? We gaan ’t zien.
Dit artikel verscheen als eerste op: evupdate.nl